Najděte nejlevnejší letenky

starověký egypt česká česká televize

M. C. Egypto - Starověký Egypt: Archeologie v Egyptě a její nej...

Publikováno z a

Historie české egyptologie a ústavu - Starověký Egypt

Český egyptologický ústav založen v roce 1958, ale historie české egyptologie sahá do 19. století. Prvním egyptologem byl Jan Kmínek Szedlo.

Egypt – turistické informace pro cestování průvodce

Egypt patří k oblíbeným turistickým destinacím, což platí i pro občany České republiky. Tato země totiž od nás neleží vůbec daleko, takže se jedná o ...

Čeští egyptologové - Starověký Egypt

Svá studia egyptologie na FF UK zakončil v roce 1965 a od té doby se věnuje starověkému Egyptu. Specializuje se na archeologii období 3. tisíciletí

V Egyptě se našel starověký chrám, v němž se lidé modlili k...

Egyptští archeologové objevili na Sinajském poloostrově ruiny chrámu starověkého řeckého boha Dia. Zbytky chrámu se našly v archeologické lokalitě Tell el-Farma na severozápadě Sinaje.

Lékařství starověkého Egypta - Starověký Egypt

Lékařství starověkého Egypta bylo na svou dobu velice pokročilé. Znalosti egyptských lékařů obdivovali Řekové i Římané v čele s Hippokratem.

Nový objev českých egyptologů, starověký Egypt - Sladký spánek...

Nabízíme šest televizních kanálů, mezi které patří ČT1, ČT2, ČT24, ČT Déčko, ČT art a ČT sport. Vysíláme 24 hodin denně. Zajišťujeme doprovodné služby včetně teletextu, elektronického programového průvodce i skrytých titulků.

Starověký Egypt (2019) |

Vše o seriálu Starověký Egypt (2019): Recenze, Hodnocení, Zajímavosti, Videa, Galerie, Data uvedení, Diskuze, Filmotéka a další...

Téma Starověký Egypt — ČT24 — Česká televize

Čeští archeologové letos na jaře v egyptském Abúsíru objevili a zdokumentovali hrobku staroegyptského hodnostáře, který vlastnil největší dosud nalezený mumifikační depozit.

Starověký Egypt –

Celý Egypt pak byl rozdělen na řadu krajů, jejíchž správci měli řadu pravomocí. Ke správě sloužil i početní úřednický aparát písařů, kteří měli i řadu dalších znalostí, vyznali se třeba ve finančnictví, technické či vojenské oblasti.

Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Tisíce nadšených zákazníků

Akční lety za příznivé ceny

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Zjistit letenky